• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • W jakiej cenie można kupić fotel wiszący na taras?

W jakiej cenie można kupić fotel wiszący na taras?

Popularne fotele wiszące zawitały w naszych domach i ogrodach. Są też ciekawym elementem wystroju balkonów i tarasów, dzięki którym można stworzyć niebanalną aranżację. Olbrzymią zaletą foteli wiszących jest interesujący design i duży komfort, dlatego coraz częściej znajdziemy je w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ile kosztują i jaki fotel wiszący wybrać na taras zewnętrzny? Podpowiadamy!

Fotel wiszący to ciekawy element wystroju wnętrz, ogrodu oraz tarasu, dlatego warto w tym sezonie zwrócić na niego uwagę. Zanim zdecydujemy się na zakup i przeznaczymy odpowiednią sumę na konkretny model, trzeba przemyśleć kilka spraw. 

Na samym początku należy ustalić, gdzie fotel będziemy wykorzystywać i użytkować, a także sprawdzić wymiary fotela wiszącego. Zasadniczo, fotele wiszące na stelażu zajmują więcej miejsca, niż fotele zawieszane na specjalny hak mocujący, jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na tak inwazyjną metodę działania. Kolejną kwestią jest rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest fotel wiszący. Jeśli posiadamy taras odsłonięty, warto zdecydować się na model wykonany z materiału wytrzymałego na czynniki zewnętrzne. Na tarasach z zadaszeniem możemy postawić fotel wykonany z naturalnych materiałów jak drewno i wiklina. 

Fotele wiszące na taras i balkon – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poszukując odpowiedniego modelu, który świetnie sprawdzi się na tarasie, a także balkonie, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonany. Najbardziej popularne tworzywo, które jest odporne na czynniki zewnętrze takie jak deszcz, duża wilgotność oraz promieniowanie UV, to technorattan, z którego wykonuje się większość mebli ogrodowych. Będzie doskonałym wyborem w miejscach, gdzie nie jesteśmy w stanie uniknąć deszczu i wilgoci, a także osłonić fotela przed nadmiernym promieniowaniem. 

Fotele wiklinowe, drewniane i materiałowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, dlatego najlepiej wybierać je wtedy, kiedy posiadamy taras zadaszony. Warto także rozważyć kolor fotela, który będzie eksponowany na naszym tarasie. Modny Biały fotel wiszący wykonany z technorattanu, drewna lub wikliny będzie dobrym rozwiązaniem na słoneczny taras, m.in. w stylu boho i skandynawskim. Takie modele można również wykorzystać jako fotele wiszące do domu.

Fotel wiszący ze stelażem wykonany z technorattanu możesz kupić m.in. na stronie Dollo.pl.

Cena fotela wiszącego

Cena fotela wiszącego będzie uzależniona od materiału, z którego wykonany jest fotel, a także wielkości. Typowy fotel kokon wykonany z technorattanu zaplatanego ręcznie, wraz ze stelażem i poduszkami, możemy zakupić w cenie ok. 530-550 zł. Wiszące kosze imitujące wiklinę, również wykonane z popularnego technorattanu, można zakupić od 550 zł do 1399 zł. Różnią się jedynie wielkością i kształtem kosza. Fotele wiszące dwuosobowe na stelażu wykonane z elastycznej plecionki, można kupić w cenie rozpoczynającej się od ok. 1100 zł. 

Fotele wiszące w stylu boho bez stelaża, mocowane na specjalny hak mocujący, można kupić poniżej 100 zł. Wykonane są z materiału odpornego na przetarcia, można je użytkować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz np. w pokoju dziecięcym.

Fotele wiszące – nowoczesny design w ogrodzie i domu

Olbrzymią zaletą foteli wiszących jest możliwość wykorzystania ich przez cały rok. Latem mogą posłużyć jako komfortowe miejsce do relaksu i odpoczynku w zaciszu ogrodu lub zewnętrznego tarasu. Zimą możemy je z powodzeniem wykorzystać w domowych salonach i pokojach dziecięcych, jako wygodne fotele, w których możemy usiąść, oglądając telewizję, czytając ulubioną książkę lub wyciszyć przed snem korzystając z lekkiego bujania fotela. To doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących szczególnie komfortowego miejsca do pracy z laptopem. Nie zdziw się, jeśli zamienisz swoje ulubione biurko na komfortowy fotel wiszący w zaciszu swojego ogrodu.